Başarılı Restoran Programı Seçimi

Doğru bir pos programı (satış noktası yönetimi) seçimi yapmak; restoran, kafe, otel ve perakende sektöründe var olan işletmelerin başarıları için büyük önem taşır. Geleneksel yazar kasa ve kredi kartı okuyucularına alternatif olan pos sistemlerinin, ödemeleri kolayca alabilmenin yanı sıra gelişmiş bazı özellikleri de bulunmaktadır. Bu özellikler işletmenin; satış takip, stok kontrol, müşteri takip ve muhasebe süreçlerini kolaylaştırır. 

Başarılı bir pos çözümü sistemi, mutfak ile personel arasındaki iletişimi kolaylaştır. Siparişler doğrudan mutfaktaki bilgisayara aktarılır. Bu sayede servis yapan personel ile mutfaktaki personelin iletişimi minimuma iner, siparişler gecikmeden, zamanında müşteriye servis edilir. Tam donanımlı bir pos/restoran programı, işletmeye adeta muhasebe departmanı gibi hizmet verirken, işletmenin gelir ve giderlerinin detaylı raporlanmasını da sağlar. Böylece kar ve zarar beyanıyla birlikte satış vergisi de kolayca düzenlenir. 

Pos programı (satış noktası yönetimi) sistemlerine ayrılan bütçeler her zaman çok önemlidir çünkü doğru bir pos sistemi ile maddi kayıplar minimize edilmiş olur. Ancak seçilen pos sistemi, işletmenin operasyonel değişikliklerine göre güncellenebilen bir teknolojiye sahip değilse, pos sisteminin değiştirilmesi zorunluluğu doğar. Böyle bir durumda yeni pos sisteminin satın alımının dışında sistemi kullanacak personelin tekrar eğitimi de söz konusu olacaktır. Bu tür yenilikler işletmeyi hem zaman hem de maddi kayıplara uğratacaktır. Arkhe Yazılım Teknolojileri’nin pos/restoran programının, işletmelerin başarısına sağladığı katkı gerek maddi gerekse zaman anlamında büyüktür. Arkhe çözümü “Denge” ile ekstra teknik donanım satın alınmasına gerek kalmadan yazılım otomatik olarak kendini günceller ve işletme ihtiyacına göre uyarlanır. İşletmenin kapısının açıldığı ve malzemelerin firmalar tarafından teslim edilmeye başlandığı andan itibaren, gün sonuna kadar siparişler, malzeme tüketimleri gibi tüm işleyiş süreçleri “Denge” tarafından kayıt altına alınır. Her sınıftan yiyecek-içecek işletmesinde (paket servis, self servis ya da alakart servis) kullanılmak üzere tasarlanan Arkhe’den Denge Çözümleri, gelirlerin artırılmasını amaçlar. 

Arkhe'den Denge çözümlerinin yaygın tercih edildiği işletme türleri aşağıdaki gibidir: 

• Restoranlar
• Kafe ve barlar
• Gece kulüpleri 
• Oteller 
• Self servis restoranlar 
• Paket servis işletmeleri 
• Pastaneler 
• Spor/sağlık merkezleri 
• Fabrikasyon üretim yapan çok şubeli işletmeler 

 Arkhe’den Denge çözümleri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız: Denge Ailesi

22 / 04 / 2015