Yemek Sepeti Entegrasyonu

Yemek Sepeti Entegrasyonu

Yemek Sepeti Entegrasyonu ile İş Yükünüz Azalsın Satışlarınız Artsın

Online satışın vazgeçilmez platformu Yemek Sepeti'nde yerinizi aldınız, bol kazançlar! Peki, Yemek Sepeti'ni en az iş gücü ve en yüksek müşteri memnuniyetiyle, gerçek anlamda bir kazanca dönüştürmek istemez misiniz? Üstelik yatırım maliyeti dönüşü en hızlı şekilde...

Her işletmenin kolaylıkla kullanabileceği Yemek Sepeti Entegrasyonu yanınızda!

Yemek Sepeti Entegrasyonu, siparişlerin pos sitemine yeniden girişini ortadan kaldırır. Yemek Sepeti'nden gelen siparişler anında Denge restoran programına düşer. Sistemin görsel ve işitsel uyarısıyla personeliniz, siparişi ekrandan kabul ederek süreci tek dokunuşla başlatır. Sorunlu siparişi de gerekçesiyle sistem üzerinden anında iptal eder. En yoğun siparişlerde bile mevcut personelinizle kolaylıkla yürütebileceğiniz bir operasyon sunar, online satışlarınız hızla artar!

Sizde Denge Yemek Sepeti Entegrasyonu kullanın; online satışlarınızı tam performans artırın!

Yemek Sepeti Nedir?

Ülkemizin ilk online yemek sipariş sitesidir. Paket servis hizmeti bulunan restoranlar ile yemek siparişi vermek isteyen internet kullanıcılarını buluşturmak amacıyla 2000 yılında kurulmuş sitedir. Kullanıcılar, yemeksepeti.com sitesi ve mobil uygulamaları ile anlaşmalı restoranların güncellenmiş menülerine ulaşarak, ekstra ücret vermeden yemek siparişi verebilirler. Verilen sipariş bir dakika içerisinde restorana iletilir. Kurulduğu günden bu yana piyasaya girerek tek marka özelliğini koruyan Yemek Sepeti, pandemi ile birlikte değişen kullanıcı alışkanlıklarına ve rakip firmalara karşı rekabetçi stratejiler geliştirmeye devam etmektedir.

Yemek Sepeti Entegrasyonu Nedir?

Yemek Sepeti bünyesinde bulunan üye restoran, lokanta, kafe, pastane vb. işletmeler için hazırlanmış özel bir entegrasyondur. Arkhe Yazılım Teknolojileri ve Yemek Sepeti arasındaki anlaşma ile gerçekleşir ve bu sayede tamamen senkronize çalışır.

İşletmeye gelen siparişlerde personelin manuel işlemlerini ortadan kaldırır. Zaman kaybına son verir, personel kaynaklı hataların önüne geçmek konusunda yardımcıdır. İş gücünü azaltır, personelin konsantransyon ve motivasyonunu artırır.

Siparişlerin takibi, onayı ve tüm raporlamaları Yemek Sepeti Entegrasyonu ile kolayca yapılır.

Sistem tam entegredir. Müşteri verilerinin kayıt işlemi veritabanına otomatik olarak gerçekleşir. Gönderim yapılan bölge, gönderilen ürün, satış fiyatı ve daha pek çok detaylı bilgiye ulaşmayı mümkün kılar.

Neden Yemek Sepeti Entegrasyonu Kullanmalısınız?

Örneğin hali hazırda bir Yemek Sepeti Üye işletmesisiniz, ancak kullandığınız restoran programı ile Yemek Sepeti arasında bir entegrasyon yok. Servis saatleriniz yaklaşıyor, siz de işletmenizin son hazırlıklarını tamamlamaya çalışıyorsunuz. Potansiyel müşterileriniz, Yemek Sepeti’nden sipariş edecekleri ürünleri seçmeye çalışırken, işletmenizi; lokasyon ve puanınıza göre bulacak ve sipariş verecek.

Bu aşamada siparişleri kontrol edebilmek için işletmenizde bir bilgisayar üzerinde Yemek Sepeti Müşteri Paneli’nin açık olması gerekmektedir. Siparişler gelmeye başladığında söz konusu panel aracılığıyla siparişlerin çıktısını almak ve işletmenizdeki satış sürecini yürütmek zorundasınız. İşletmenizde bir restoran programı kullanmıyorsanız, bu uygulama sizin için büyük bir kolaylık sağlayacak.

Ancak bir sistem kullanıyorsanız ve tüm sipariş çıktı takibini bu sistem üzerinden yapıyorsanız; işletmenizde restoran programının çalıştığı bilgisayar haricinde farklı bir bilgisayarda Yemek Sepeti Müşteri Paneli’ni açmanız gerekecek. Gelen siparişleri eş zamanlı olarak Yemek Sepeti panelinden restoran programınıza manuel olarak girmek zorunda kalacaksınız. Bu işlemler, siparişlerin geliş sıklığına göre bazen mümkün olmayabilir. Pek çok hatalı giriş, dolayısıyla eksik ve geç teslim gibi istenmeyen sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Müşterileriniz de Yemek Sepeti üzerinden yapacakları yorum ve verecekleri puanlarla sizin için çok önemli olan işletme puanınızı düşürebilecekler. Ne yazık ki, işletme puanından düşen her bir rakam, ertesi gün daha az sipariş gelmesine sebep olacak. Pek çok işletme yöneticisi bunu acı tecrübelerle öğrenmiştir.

Yemek Sepeti Entegrasyonu Nasıl Çalışır?

Yapılması gereken ilk iş entegrasyonun devreye alınmasıdır. Öte yandan bu ayarlar hiç de karışık ve zor değildir. Bu işlemleri Arkhe Destek ekibinin vereceği eğitimlerden sonra kendiniz de kolayca yapabilirsiniz.

Satış malları, menüler, çeşniler, sipariş mesajları, ödemeler, sipariş iptal nedenleri gibi ana veri ve operasyon parametrelerini eşleştirdikten sonra sistemi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yemek Sepeti entegrasyonu devreye alındıktan sonra siparişler anında sisteme düşer ve kullanıcılar pos terminali yanında olmasa bile tanımlanmış olan sipariş uyarı sesiyle bekleyen siparişler bildirilir. Kullanıcı gelen siparişi kontrol eder, siparişi onaylar ve üretim noktalarındaki sipariş yazıcılarından siparişler çıkar.

Bu noktada müşterilerin seçmiş olduğu özel sipariş notlarının da sipariş yazıcılarından çıkması sağlanır. Sipariş onaylandığı anda müşteriye “siparişin hazırlandığı” bilgisi iletilir. Siparişlerin hazırlanma süreci tamamladıktan sonra siparişler kuryeye teslim edilir ve yola çıkartılır. Yola çıkan sipariş anında müşteriye bildirim olarak iletilir.

Gelen her siparişi kabul etmek zorunda değilsiniz. Eğer gelmiş olan siparişi karşılayamıyorsanız müşteriye ulaşmaya çalışarak değerli zamanınızı harcamanız gerekmez. Denge restoran programı üzerinde sipariş onaylama adımında red seçeneğini seçip, Yemek Sepeti entegrasyonunun yapısında bulunan iptal nedenlerinden uygun olanı ile anında müşteriye bildirim yapabilirsiniz. Girilen iptal nedenlerine göre rapor alarak iptal edilmiş siparişlerinizi analiz edip, iş süreçlerinizi düzeltici önlemler sağlayabilirsiniz.

Müşterilerinizin seçtiği temassız teslimat seçeneğini adisyonlar üzerinde özellikle vurgulayarak %100 müşteri memnuniyeti sağlayabilirsiniz. Kurye siparişi müşteriye teslim ettikten sonra adisyon sistemden kapatılır. Siparişin gelip müşteriye teslim edilme sürecine kadar gerçekleşen hazırlanma ve teslim süresi sistem tarafından hesaplanır. Ayrıca, hangi kuryenin, hangi siparişi, ne zaman teslim ettiği ve her bir kuryenin günlük kaç paket taşıdığı gibi detayları da yönetmek için kusursuz bir modül olan Arkhe Kurye Takip Sistemi’ni inceleyebilirsiniz.

Müşteri sipariş verdikten sonra ürün ekleme ya da sipariş ile ilgili detayları değiştirmek için işletmenizi aradığında hazırlanma sürecindeki siparişinizde de değişiklik yapabilirsiniz.

Denge Restoran Programı ile Yemek Sepeti Entegrasyonunun Faydaları

Denge Restoran Otomasyon Programı ile Yemek Sepeti entegrasyonunu devreye aldıktan sonra yapmanız gereken tek şey; arkanıza yaslanıp, potansiyel müşterilerinizin sipariş vermesini beklemektir.

Arkhe Yazılım Teknolojileri tüm sipariş süreçlerinizi tek bir sistem üzerinden yönetme imkanı sağlar.

Denge restoran programı ile Yemek Sepeti entegrasyonunun size sağladığı faydalar aşağıdaki gibi sıralanabilir.

1. Çok detaylı bir yapıda ürün eşleştirmesi (menüler, ürünler, zorunlu opsiyonel seçimler vb.) yapılabilmektedir.
2. Siparişin her anında olan durum değişiklikleri (hazırlanıyor, yolda, teslim edildi) anında kullanıcıya bildirilir.
3. Sipariş, müşteri tarafından verildiği anda Denge restoran programına saniyeler içinde düşer. Manuel bir müdahale olmadığı için kullanıcılar için kabusa dönüşen acilen siparişi kabul etme derdi yoktur.
4. Siparişler sisteme otomatik aktarılmış olarak geldiğinden hızlıca onaylama yapılabilir. Bir sipariş reddedilse bile aslında sistemin içindedir ve raporlanabilir. Onaylandığı andaysa müşteriye hazırlanmaya başlandı bilgisi gidecektir.
5. Sipariş geldiğinde sesli bildirim verir. Buradaki uyarı sesi sistemsel sesler olabileceği gibi işletmenin kendisi için hazırlatabileceği jingle gibi ses dosyaları da (mp3, vaw vb.) olabilir.
6. Siparişleriniz işletmenizin alışık olduğu çıktı formatında yazıcılarından çıktı imkanı sunar.
7. Müşteriler ileri tarihli ya da ileri saatli sipariş verebilirler. Yazıcılardan çıkan siparişlerde bu bilgi personelin gerekli planlamayı yapmasını sağlayacak şekilde uyarıcıdır.
8. Online ödeme ve temassız teslimat imkanı vardır.
9. Yemek Sepeti müşteri panelinde anlık dashboard raporlama imkanı sunar.

Raporlar 'Denge'li, İşletmeler Bilgili

Denge'li Raporlar'ınıza veri güvenliğinden taviz vermeden, mobil konforuyla ulaşın; performansınızda fark yaratın!