Pera’nın iddialı sakini

İstanbul’un tarihi semtlerinden Pera’da 200 yıllık tarihi Fransız Pasajı “Passage de Petit Champs” içerisinde yer alan Loco de Pera bizimle! İşletmenin adı; “Pera’nın Delisi” anlamına geliyor.

2003 yılında kurulan Loco Entertainment Group’un; Alcoholoco, Refresh, Loco Academia ve Loco Space markalarından sonra mevcut miksoloji uzmanlığından da faydalanarak mekan işletmeciliğine attığı adım…

Mekan, içerisinde bulunduğu binadaki şirketlerden, Tabanlıoğlu Mimarlık’ın bir projesi aynı zamanda. Var olan tarihi ve oldukça anlamlı yapının özgün dokusunda, modern, sıcak, ilham veren ve seçkin bir atmosfere sahip. Mekanın sembolü haline gelen, merkezinde  konumlandırılan pirinç, oval bar dikkat çekiyor. Bu bar hem eğlenceli bar şovların izlenebildiği hem de imzalı, özel kokteyllerin tadına bakılabildiği bir sosyalleşme alanı. Mekan ayakta yaklaşık 300 kişilik bir kapasiteye sahip.

Loco de Pera yalnız bir gece kulübü değil, geniş ve zengin menüsüyle öğle ve akşam yemeği servisi de sunuyor. İş çıkışı yemek öncesi günün stresini atmak için de ideal bir buluşma noktası. Atıştırmalıklarıyla da oldukça iddialı.

Loco Atelier olarak konumlandırılan girişin hemen sağında kalan odada workshoplar ve özel etkinlikler gerçekleştiriliyor. Bir de VIP odası var.

Bu özel işletme, Arkhe’ye güvenerek Denge’li İşletmeler arasında yerini aldı.

Loco de Pera; tüm diğer Arkhe müşterileri gibi 7 gün 24 saat kesintisiz Arkhe desteğine sahip.

Tam entegre, kesintisiz ve esnek Denge çözümleriyle; hızlı, tam kontrollü satış operasyonu sağlıyor, siparişleri hiçbir diyaloğa ihtiyaç duymadan, hızlı bir şekilde mutfağa iletiyor. 'Masada' ve 'kasada' ödeme işlemlerinde müşterilerine kusursuz hizmet veriyor.

Stok, envanter ve reçete süreçlerinde sorunsuz ilerliyor. Ürünlerini ve olması gereken stoğunu anlık olarak görüntülüyor. Sayım işlemlerini de kolaylıkla sağlıyor.

Kendine özel geliştirilmiş gibi hissettiği restoran programı ve özel tasarım imkanına sahip ekranını her düzeyde çalışanı kolaylıkla kullanabiliyor.

Denge Mobil Rapor sayesinde Loco de Pera yönetici ve çalışanları, kendi yetkilendirmelerine göre işletme hakkında anlık bilgi sahibi olabiliyor.

28 Kasım 2019
Pera’nın iddialı sakini