Buram buram tarih kokan asırlık restoran; Pandeli

Mısır Çarşısı’nın Eminönü meydanına açılan kapısının hemen yan tarafında yer alan Pandeli; dünyaca ünlü yıldızların yanı sıra siyasetçilere ve Atatürk'e ev sahipliği yapmış eşsiz bir mekân… 1901 yılından bu yana hizmet veren Pandeli, yüzyılı aşkın serüveni, Türk mutfağının benzersiz lezzetleriyle konuklarına unutamayacakları bir yemek deneyimi sunuyor.

Tarihe sığan yüzyıllık marka serüveni ile hem İstanbul’a hem de dünyaya mal olmuş bir lokanta olan Pandeli, Desert Group kurucusu Yücel Özalp, Menderes Utku ve Muzaffer Yıldırım ortaklığı ile tarihi ve kültürel mirası korunarak, Mısır Çarşısı’nda yeniden konuklarıyla buluşuyor.

Pandeli’nin dokusu, şıklığı, nostaljik avizeleri ve İznik çinileriyle kaplı duvarları adeta tarihin etkileyici ambiyansını yeniden yaşatıyor. Pandeli’ye gelenler burada yemek yerken kendilerini Osmanlı saray mutfağında hissediyorlar. Pandeli tüm satış verilerini anlık olarak merkeze aktarıyor. Böylece hızlı, kolay ve tam kontrollü satış operasyonuyla işletmesine güç katıyor.

İstanbul’un değişmeyen tadı, tarihi, kültürü, adabı ve temsilcisi niteliğindeki asırlık restoran Pandeli mutlaka ziyaret edilmeli.

08 Ocak 2019
Buram buram tarih kokan asırlık restoran; Pandeli